🌹 8 czerwca obchodzimy Święto Patronki Nieszawy – św. Jadwigi Królowej.
To właśnie dziś wspominamy kanonizację św. Jadwigi, której dokonał papież Jan Paweł II w 1997 roku. Dla Nieszawy jest to dzień szczególny, pełen dumy z naszej Patronki i lokalnej tradycji.
Niech jej mądrość, dobroć i troska o innych będą dla nas inspiracją każdego dnia.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do wspólnego świętowania podczas obchodów Święta Miasta, które odbędą się w najbliższą sobotę, 13 czerwca. Bądźmy razem, celebrując historię, tradycję i wyjątkowy charakter naszego Miasta!
Do zobaczenia! ❤️
