nieszawa.pl

Gmina Miejska Nieszawa

Koncert na Wodzie 15.08.2023 r.

Koncert na Wodzie 15.08.2023

Jak co roku 15 sierpnia w nadwiślańskiej scenerii odbył się Koncert na Wodzie. W tegorocznej edycji Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis na czele z dyrygentem Sławomirem Chrzanowskim oraz Katarzyną Jaracz-sopran i Adamem Zaremba-baryton, zaprezentowali repertuar z piosenkami wojskowymi. Koncert przyciągnął rzesze fanów.

Tego dnia oprócz Koncertu na Wodzie na Placu Generała Hallera odbył się V przegląd Artylerii Czarnoprochowej. Podczas pokazu Kurkowe Bractwa Strzeleckie z okręgu Kujawsko-Pomorskiego Pomorskiego zaprezentowały swoje umiejętności wystrzału z armat. Po części oficjalnej można było także postrzelać z łuku oraz broni palnej do tarczy.  

Miało także miejsce otwarcie Destylarni Nieszawa, gdzie przy dźwiękach muzyki mieszkańcy kosztowali wyroby rzemieślnicze Destylarni. 

Dziękujemy serdecznie Marszałkowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego Panu Piotrowi Całbeckiemu oraz Staroście Aleksandrowskiemu Pani Lidii Tokarskiej za pomoc w organizacji Koncertu na Wodzie, Hetman Agnieszce Szafrańskiej wraz z Włocławskim Kurkowym Bractwem Strzeleckim za współpracę, Motocyklistom z Brzeskiej Grupy Motocyklowej za przybycie i urozmaicenie wydarzeń, Druhom strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej
w Nieszawie za zaangażowanie i pomoc oraz mieszkańcom za tak liczne przybycie.

 

Scroll to Top
Skip to content