2017-12-20
Świąteczne spotkanie z mieszkańcami Nieszawy


W niedzielę, 17 grudnia 2017r.  na nieszawskim rynku przy choince odbyło się spotkanie wigilijne Burmistrza Miasta Nieszawa, Przemysława Jankowskiego z mieszkańcami Nieszawy.
Na spotkanie przybyli licznie mieszkańcy naszego miasta, szczególnie ci najmłodsi, radni miejscy z Panią Przewodniczącą Agnieszką Ochocińską, ks. proboszcz Grzegorz Molewski oraz radny powiatowy, Andrzej Nawrocki.
Zebranych przywitał Burmistrz Miasta Przemysław Jankowski, składając wszystkim życzenia świąteczne.
Spotkanie uświetnił Aleksander Kamedulski - baryton  z Nieszawy z recitalem kolęd, pastorałek oraz piosenek świątecznych po polsku i po angielsku. Akompaniował mu Zbigniew Wiśniewski.
Podczas koncertu mieszkańcy miasta dzielili się opłatkiem, a dzieci i młodzież zostały obdarowane świątecznymi upominkami, ufundowanymi przez Burmistrza Przemysława Jankowskiego. Do akcji przyłączył się radny powiatowy Andrzej Nawrocki który także przygotował podarunki dla najmłodszych.
Wszyscy przybyli mogli skosztować potraw wigilijnych: czerwonego barszczu, pasztecików, pierogów oraz kapusty z grochem  przygotowanych przez Spółdzielnię Socjalną "Nieszawskie smaki". Na nieszawskim rynku tego dnia było bardzo rodzinnie i  świątecznie.