Zdalna szkoła

W kwietniu ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, który umożliwił samorządom zakup komputerów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej.

Oczywiście gmina Nieszawa również wzięła udział w tym projekcie grantowym, dzięki któremu zostały zakupione laptopy, routery bezprzewodowe LTE oraz dostęp do Internetu. W dniu 26 maja 2020 r. odbyło się przekazanie zestawów komputerowych w ramach programu "Zdalna Szkoła", które zostały sfinansowane w ramach programu "Zdalna Szkoła". Jednocześnie Burmistrz Miasta Nieszawa informuje o przystąpieniu do kolejnego projektu "Zdalna Szkoła Plus", na realizację którego przeznaczone jest 45 000 zł.

Znamy realne zapotrzebowanie na tego typu sprzęt na podstawie informacji złożonych przez dyrektora szkoły. Mamy również świadomość tego, że przyznane wsparcie zaspokaja jedynie część tych potrzeb, ale mimo to cieszymy się z otrzymanego dofinansowania.

Każdy z zakupionych komputerów został ubezpieczony. Warto wspomnieć, że sugerowana cena jednego komputera lub laptopa nie mogła przekroczyć 3 500 zł. Centrum Projektów Polska Cyfrowa pomocniczo przekazało przykładowe rekomendacje dla sprzętu, które umożliwiły wybór odpowiednich laptopów. W ciągu 6 miesięcy od otrzymania grantu Gmina będzie musiała złożyć wniosek rozliczający poniesione wydatki.