Wigilia Miejska 2022

    Wieczorem, 11 grudnia na Placu Kazimierza Jagiellończyka w Nieszawie, odbyła się Wigilia Miejska, organizowana przez Burmistrza Miasta Nieszawa Przemysława Jankowskiego.
Burmistrz złożył wszystkim przybyłym mieszkańcom życzenia świąteczne. Następnie dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Nieszawy zaśpiewały kolędy. Mieszkańcy mogli posmakować wigilijnych potraw takich jak: pierogi z kapustą i grzybami, barszcz z pasztecikami, kapustę z grochem oraz pyszne ciasta, które zostały przygotowane przez pracowników Urzędu Miasta i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nieszawie.
Podczas uroczystej wigilii odbył się kiermasz z ozdobami świątecznymi, który cieszył się bardzo dużym powodzeniem, przygotowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nieszawie, Miejską Bibliotekę Publiczną, Niepubliczne Przedszkole „Bajeczna Przystań”, Środowiskowy Dom Samopomocy Szymonówka Fundacja im. Brata Alberta w Nieszawie. Największą atrakcją był Mikołaj, który przybył, aby rozdać wszystkim przybyłym dzieciom paczki ze słodyczami, ufundowanymi przez sponsorów oraz Radnych Rady Miejskiej.

Serdeczne podziękowania należą się sponsorom, za ufundowanie słodyczy dla dzieci:
- firmie Inwest Bud - Panu Arturowi Stępniowi
- Panu Ryszardowi Lewandowskiemu
- Kolejowemu Szpitalowi Uzdrowiskowemu w Ciechocinku
- Panu Adamowi Brzuszkiewiczowi
- Panu Wojciechowi Mariańskiemu
- Fundacji im. Krzywdów i Bieńków
oraz Radnym Rady Miejskiej:
- Panu Pawłowi Zarębie
- Pani Magdalenie Kułakowskiej-Chlewickiej
- Pani Jolancie Piernikowskiej
- Pani Agnieszcze Awarskiej
- Pani Annie Wochna
- Pani Jadwidze Szczepańskiej
- Pani Monice Ptaszyńskiej
- Pani Jolancie Lipigórskiej
- Pani Hannie Kamińskiej-Pietrus
- Panu Leonowi Szynkowskiemu
- Panu Marcinowi Szczepańskiemu
- Panu Tadeuszowi Wiśniewskiemu.

Burmistrz Miasta Nieszawa dziękuję wszystkim mieszkańcom za tak liczne przybycie oraz zaprasza na Wigilię w przyszłym roku.