MUZYKA WISŁY - zaproszenie

Nieszawa od dziś będzie miała własny Festiwal!


Z wielką radością pragniemy przedstawić Państwu Muzyka Wisły - Festiwal Muzyki Polskiej w Nieszawie, który odbędzie się 4 czerwca 2023 r. o godz. 17:30 na przystani promowej w Nieszawie.

Tegoroczna I edycja Festiwalu wzbogaci ofertę kulturalną miasta i regionu o szeroko rozumiany repertuar polskiej muzyki - od dzieł Stanisława Moniuszki, w 151 rocznicę śmierci kompozytora, fragmentów jego oper i pieśni, aż po przekrój polskiej piosenki - od międzywojnia po współczesne przeboje.

Gościć będziemy wybitnych artystów z Polski i zza granicy. Wystąpią Wiktoria Wizner - mezzosopran, Anna Federowicz - sopran, Aleksander Kamedulski - baryton, Tadeusz Melon - skrzypce, Jakub Lemański - wiolonczela, Jarosław Domagała - fortepian i Mikołaj Konopka - trąbka.

Nie zabraknie też gości specjalnych i popularnych gwiazd. W ramach festiwalowego koncertu publiczność będzie miała okazję spotkania z prof. Wiesławem Bednarkiem, solistą Teatru Wielkiego - Opery Narodowej a także z gwiazdą piosenki Andrzejem Dąbrowskim, wykonawcą takich przebojów jak „Zielono mi” czy „Do zakochania jeden krok”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem pełni Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP3 Bydgoszcz, Polskie Radio PiK, Gazeta Pomorska, Nowości, Express Bydgoski, Ciechocinek Nasze Miasto oraz portal WB24.

Głównymi partnerami wydarzenia są Polska Grupa Spożywcza oraz Fundacja Młode Kresy.

Na Festiwal zapraszają organizatorzy:
Przemysław Jankowski - Burmistrz Miasta Nieszawa
Aleksander Kamedulski - Dyrektor Festiwalu.