2017-01-18
Relacja z 25. Finału WOŚP w Nieszawie

 W dniu 15 stycznia 2017r. od godziny 9:00 rano na teren miasta ruszyło 12-stu wolontariuszy WOŚP, na szczęście nasi mieszkańcy nie zawiedli i chętnie wrzucali do puszek różne nominały. To dzięki hojności ludzi dobrego serca udało nam się zebrać łączną kwotę w wysokości 5.314,14 zł.

Od godz. 16:00 na sali gimnastycznej w Gimnazjum (Zespół Szkół w Nieszawie) rozpoczęła się impreza, na której za oprawę muzyczną i świetlną odpowiedzialny był Pan Jakub Witkowski z Nieszawy. Mieszkańcy naszego miasta licznie przybyli na 25.Finał WOŚP, a wśród nich znaleźli się m.in. Burmistrz Miasta Nieszawa Pan Przemysław Jankowski z rodziną, Przewodnicząca Rady Miasta Nieszawa Pani Agnieszka Ochocińska, radni, pracownicy Urzędu Miasta…

Całą imprezę rozpoczął pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany przez Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieszawie Pana Daniela Koźmińskiego. Po ogólnym instruktażu w każdej chwili można było podejść do stoiska OSP i pod okiem druhów przejść osobiste szkolenie.

Dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dziewczynek cieszyło się stoisko stylizacji fryzur, przy którym bez przerwy pracowała Pani Kinga Zaręba.

Wyjątkową atrakcją była fotobudka. Dzięki profesjonalnej obsłudze „Klikfotki” z Aleksandrowa Kujawskiego, przy użyciu różnorodnych gadżetów można było uzyskać niesamowite, przezabawne efekty. Takie zdjęcia z pewnością będą pamiątką na lata.

Ciekawym punktem programu był występ taneczny przedszkolaków, a w następnej kolejności uczniów Szkoły Podstawowej w Nieszawie. Dzieci, które zaprezentowały układy taneczne uczestniczą w programie edukacyjnym Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier w Toruniu.

W nawiązaniu do występów tanecznych mieliśmy przyjemność obejrzeć profesjonalny pokaz tańca klasycznego i nowoczesnego w wykonaniu Pani Katarzyny Wojtasik z Nieszawy, absolwentki Szkoły Baletowej w Gdańsku.

Dla rozruszania dużej grupki dzieciaczków lokalny animator sportu Pan Łukasz Szałek przeprowadził konkursy sprawnościowo – ruchowe.

Nie byłoby Finału WOŚP bez licytacji, którą tak jak i całą imprezę poprowadził Pan Krzysztof Szaradowski. Licytowane przedmioty otrzymaliśmy od Fundacji WOŚP, a także od Fundacji im. Brata Alberta, Dom Samopomocy – Szymonówka, oraz od osób prywatnych, za co bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy. Dzięki samej licytacji udało się zebrać kwotę 2.250zł. Najsmaczniejszym przedmiotem do licytacji był tort w kształcie dużego czerwonego serca ufundowany przez piekarnię POLKORN i wylicytowany przez Pana Przemysława Jankowskiego.

O godzinie 19:45 na Stadionie Miejskim odbył się spektakl Teatru Ognia „Arta Foc” z Torunia, który zachwycił wszystkich widzów zgromadzony na Stadionie.

Na zakończenie całej imprezy mogliśmy podziwiać pokaz sztucznych ogni - symboliczne „światełko do nieba”.


 

W kweście brali udział wolontariusze w składzie:

Szef Sztabu Urszula Kejna

Karina Smykowska

Ilona Smykowska

Natalia Smykowska

Angelika Piasecka

Faustyna Piasecka

Weronika Lewandowska

Zuzanna Lewandowska

Marcelina Szymczak

Michalina Szymczak

Aleksandra Piechocka

Weronika Cymerman

Karolina Ciurlik


 

Skład Komisji Finansowej:

Anna Zaręba-Chyb, Agata Smykowska, Agnieszka Kobylińska