2016-08-19
koncert na wodzie 2016

„Koncert na wodzie” jest wydarzeniem artystycznym cyklicznie realizowanym od roku 2001. Myślą przewodnią wydarzenia muzycznego jest wzbogacenie życia kulturalnego mieszkańców naszego regionu. Organizacja koncertu muzyki klasycznej w plenerze jest przedsięwzięciem innowacyjnym dążącym do stworzenia nieograniczonego dla społeczeństwa dostępu do dóbr kultury i sztuki muzycznej.

Koncert odbywa się na promie rzecznym „Nieszawa” przycumowanym do brzegu Wisły po nieszawskiej stronie w dniu 15 sierpnia każdego roku. Artyści Filharmonii Pomorskiej prezentują 1,5 godzinny repertuar muzyki klasycznej. Z każdym rokiem organizatorzy sięgają do skarbca utworów muzycznych zapewniając atrakcyjność wydarzenia. Każdy kolejny cieszy się coraz większym zainteresowaniem i popularnością. Urzekająca muzyka w pięknej scenerii nadwiślańskiego brzegu, wywołuje niezapomniane przeżycia i zapada głęboko w duszę człowieka, dostarczając niezapomnianych wrażeń zarówno publiczności jak i samym wykonawcom. Muzyka na wodzie – melodie wydobyte ludzką ręką oraz szemrzący nurt rzeki tworzą niebywałą symfonię w malowniczym nadwiślańskim krajobrazie. Z każdym koncertem przybywa publiczności.

Podczas tegorocznego koncertu zaprezentowała się Orkiestra Kameralna Bydgostiensis pod batutą Sławomira Chrzanowskiego oraz wystąpili  wspaniali wokaliści: Katarzyna Jaracz- sopran i Szymon Rona- tenor. Koncert poprowadził  nieszawianin Aleksander Kamedulski- baryton.

Koncert był podróżą muzyczną po przebojach operetkowych i musicalowych, które zabrzmiały na wyjątkowej scenie - na promie oraz w wyjątkowym miejscu - w Nieszawie - mieście królewskim, mieście wędrującym o niebywałej historii.

Koncert zapowiadał się wspaniale. Niestety, po pierwszych czterech utworach ulewny deszcz zakończył to niepowtarzalne wydarzenie.

Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na kolejny koncert na wodzie, który odbędzie się na nieszawskiej przystani 15 sierpnia 2017r.

Organizatorzy dziękują Marszałkowi Województwa Kujawsko Pomorskiego, Staroście Aleksandrowskiemu, Dyrektorowi Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy za udzielone wsparcie i pomoc w organizacji tak wyjątkowego wydarzenia kulturalnego.